Lekka atletyka

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku na hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu na stadionie Miejskim w Rumi oraz na stadionie SKLA Sopot.

Sekcję prowadzi Słowikowski Jerzy tel.: 609-562-337

  • Jerzy SŁOWIKOWSKI – trener PZLA – Kierownik Sekcji
  • Paweł PISKULSKI – trener PZLA
  • Ryszard SADKOWSKI – trener PZLA
  • Zbigniew ROLBIECKI – trener PZLA i klasy /trener Kadry Narodowej PZLA/
  • Anna ROLBIECKA – SĘKOWSKA trener PZLA /koordynator w WCSS/

HISTORIA LEKKO ATLETYKI W FLOCIE

Sekcja Lekkiej Atletyki jest jedną z sekcji sportowych, która powstała wraz z powołaniem Klubu w 1936 roku oraz kontynuowała swoją działalność przez wszystkie lata rozwoju Klubu. Zawodnicy WKS „Floty” Gdynia nie byli zgłoszeni w Polskim Związku Lekkiej
Atletyki, reprezentowali jednak indywidualnie wysoki poziom, o czym świadczą następujące,
znakomite jak na ówczesne czasy wyniki:

  • por. Kozak 6,86 m w skoku w dal oraz 1,75 m w skoku wzwyż.
  • mat Henryk Marciniak – 11,0 s w biegu na 100 m.
  • pchor. Żurek w rzucie oszczepem 53 m.
  • mat Władysław Grechuta – III miejsce w MP w konkurencji marsz (chód) na 50 km.

Pierwszym prezesem Gdańskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki
po wojnie był działacz „Floty” kpt. Adam Skorupski, a w składzie tego Zarządu
działali ponadto: Stanisław Żochowski, Władysław Grechuta, Józef Zieliński
i Henryk Marciniak.

Lekkoatleci „Floty”, jako reprezentanci Marynarki Wojennej, zajmowali czołowe
miejsca w klasyfikacji drużynowej, w pierwszych po wojnie Mistrzostwach Wojska
Polskiego.

W 1946, 1947 oraz 1950 rok. zajęli I miejsce, a w Spartakiadzie WP w 1951 roku – II miejsce.

W spartakiadach WP w latach 1952, 1954, 1955 reprezentanci „Floty” zespołowo zajęli VI i dwa razy V miejsce.

Indywidualne tytuły mistrzów Wojska Polskiego zdobyli:

  • mar. Z. Leitgeber w pchnięciu kulą (12,35 m) w 1946 r.,
  • sztafeta 4×100 m (47 s) w 1946 r.,
  • sztafeta olimpijska (Wenta, Górny, Słabolepszy, Twardowski) w 1946 r.,
  • Tadeusz Penkula w wieloboju żołnierskim w 1947 r.,
  • Stanisław Żochowski w rzucie dyskiem (37.09 m) w 1947 r.,
  • Hieronim Kubera w biegu na 400 m (52.8 s) oraz na 1500 m (4.16 s) w 1947 r.,
  • sztafeta olimpijska: Kubera, Wenta, Zawińsiański, Penkula (3.31,6) w 1947 r.,
  • rekord WP w rzucie dyskiem – Stanisław Żochowski (40,57 m) w 1950 r.,
  • rekord WP w rzucie młotem – Leszek Grabowski (42,18) w 1950 r., rekord WP sztafety olimpijskiej: Kubera, Pyż, Twardowski, Penkula (3.30),

W 1950 r.


· Jan Harmata w pchnięciu kulą (13,15 m) oraz w rzucie młotem (43,64 m)

W 1951 r.


· Stanisław Żochowski w rzucie dyskiem (40,48) w 1951 r.,
· Eugeniusz Pogorzalski w pchnięciu kulą (14,12) w 1952 r.,
· Jan Harmata w rzucie młotem (54,12) w 1953 r.

Lata 50. i pierwsza połowa lat 60. to okres uzyskiwania przez lekkoatletów „Floty”
zmiennych wyników zespołowych. Sekcja bierze udział, na zmianę w rozgrywkach II ligi
(po awansie w 1954 roku), i po spadku z jej szeregów w lidze na szczeblu okręgu. Do grona
zasłużonych zawodników w tych latach należą, oprócz dotychczas wymienionych: Danuta
Gadomska, Teresa Jasińska, Krystyna Zabłocka, Waliska, Perek, Longina Ustowska,
Jerzy Bożyk, Zbigniew Mucha, Klimczak, Kowalik, Wiśniewski, Zieliński, Potapczuk, Golda,
Nowak, Jakubek, Henryk Gleba i Edward Kozakiewicz.
Do znacznych sukcesów Sekcji należy zdobycie tytułu mistrza Polski chodzie
na 20 km w 1959 roku przez Jerzego Hauslebera oraz udział rekordzisty Polski w chodzie
sportowym Eugeniusza Ornocha w mistrzostwach Europy 1966 roku.
Po wprowadzeniu przez nowego etatowego Kierownika Jerzego Kila 1968 roku zmian
organizacyjnych, nastąpił nowy, jakościowy etap rozwoju Sekcji, charakteryzujący się
uzyskaniem w latach siedemdziesiątych wysokich wyników sportowych.

Sekcja powróciła do II ligi ponownie w 1969 roku, następnie zakwalifikowała się
w 1975 roku do I ligi. Szczególnie wyróżniające się wyniki zapoczątkowali tacy zawodnicy
jak: Krystyna Majer, Regina Pogorzelska, Stanisław Lubiejewski, Leopold Tomasiewicz
i Wiesław Puchalski.
Do najlepszych zawodników Sekcji w latach 70. , 80. , 90. należeli:

  • Jan Ornoch – wielokrotny rekordzista i mistrz Polski w chodzie sportowym, olimpijczyk z Montrealu i Monachium, brązowy medalista Mistrzostw Europy w 1978roku,
  • Stanisław Lubiejewski – pierwszy Polak, który w rzucie młotem przekroczył granicę 70 m, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, olimpijczyk z Monachium,
  • Andrzej Stępień – reprezentant Polski, olimpijczyk z Moskwy 1980, w 1984 zakwalifikował się do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles. PKOL wycofał reprezentację Polski po bojkocie Igrzysk przez ZSSR, w zamian wysyłając reprezentację kraju na zawody przyjaźni do Moskwy. Imponujący jest jego dorobek medalowy z Mistrzostw Polski: indywidualnie w biegu na 400 m – 6 złotych medali (1981, 1982, 1983, 1984, 1985 i 1986 r.); w sztafecie klubowej 4×400 m – 6 złotych medali (1977, 1979, 1980, 1981, 1982 i 1984 r.); medale srebrne indywidualnie 400 m – 1980 r., w sztafecie 4×400 m (1976i 1983 r.); medale brązowe w sztafecie 4×100 m (1979 i 1985 r.); ponadto 5 medali złotych indywidualnie z halowych MP. W sumie 22 medale z Mistrzostw Polski. Reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych 37 razy, w tym między innymi – raz na Mistrzostwach Świata w 1883 r., dwa razy na Mistrzostwach Europy, gdzie zajmował 4 i 5 miejsce, trzy razy w Pucharach Europy, dwa razy w Spartakiadzie Armii Zaprzyjaźnionych w 1977 r. Hawana (Kuba) złoty medal w sztafecie 4x 400 m i Budapeszcie (Węgry) w 1981 r., gdzie zdobył 2 złote medale indywidualnie na 400 m i w sztafecie 4×400 m.
  • Bogusław Duda – olimpijczyk z Montrealu, zawodnik „Floty” w czasie odbywania zasadniczej służby wojskowej.

Wyróżniający się zawodnicy Sekcji z tego okresu to:

  • Szymon Jagliński (rzut młotem),
  • Ryszard Wichrowski (sprint),
  • Czesław Prądzyński (sprint),
  • Jerzy Konarski (sprint), Roman
  • Paszke (sprint),
  • Jerzy Koluch (pchnięcie kulą),
  • Zbigniew Szwedowski (biegi),
  • Kazimierz Bąk (biegi),
  • Stanisław Korneluk (chód),
  • Krzysztof Drajski (chód),
  • Grzegorz Ledzion (chód),
  • Leopold Tomasiewicz (3000 m przeszkody),
  • Leszek Bierkus (biegi), Ryszard Tomys (biegi),
  • Mirosław Hajdel (skok w dal),
  • Krystyna Majer (biegi sprinterskie i skoki),
  • Ryszard Sadkowski (sprint).

W historii Sekcji charakterystycznym jest utrzymywanie ciągłości tradycji uzyskiwania wysokich wyników w poszczególnych blokach konkurencji. I tak, najlepsze wyniki w chodzie sportowym zapoczątkowane przed wojną przez Władysława Grechutę, kontynuowane były w latach 50. przez Jerzego Hauslebera, utrzymywane były i wzbogacane przez grupę chodu z jej liderem Janem Ornochem. Podobnie było z grupą rzutów, gdzie pojawiają się znane nazwiska w sporcie polskim: Stanisława Żochowskiego, Jana Harmaty, Stanisława Lubiejewskiego i Szymona Jaglińskiego.

Do najsilniejszych tego okresu w Polsce należała także grupa sprintu, chlubiąca się trzykrotnym kolejnym zdobyciem mistrzostwa Polski w sztafecie 4×400 m oraz czołowych miejsc w sztafecie 4×100 m.

W pracy szkoleniowej największe zasługi mieli niżej wymienieni trenerzy i instruktorzy:

  • trener Jerzy Kil – grupa sprintu,
  • instruktor Eugeniusz Ornoch – chód sportowy, pełniący jednocześnie obowiązki trenera kadry narodowej w tej konkurencji,
  • trener II klasy Wiktor Nowacki – grupa biegów, współpracujący z instruktorem Stanisławem Fierke,
  • instruktor Jerzy Korch – grupa rzutów, współpracujący z zawodnikiem i trenerem II klasy Szymonem Jaglińskim,
  • instruktor Ewa Kiczela – grupa młodzieżowa,
  • instruktor Czesław Rześniowiecki – grupa młodzieżowa, Piotr Olszewski, Jerzy Bożyk, Kazimierz Śmierzchalski, Tadeusz Szarafiński i Andrzej Stepowski.

Zmiany strukturalne w wojsku w latach 2000-2004 drastycznie wpłynęły na funkcjonowanie Sekcji. Do innych klubów poodchodzili najlepsi zawodnicy a zmiana charakteru służby z żołnierza sportowca na żołnierza liniowego praktycznie pozbawiła ją seniorów. Po tym wstrząsie kierownictwo Klubu wspólnie z pozostałymi w Sekcji działaczami, zdecydowało o skoncentrowaniu się tylko na pracy z uczniami szkół podstawowych i młodzieżą.

W 2004 roku powstaje ciekawa, ogólnopolska inicjatywa byłego olimpijczyka Mariana Woronina, we współpracy z Stowarzyszeniem Dzieci i Młodzieży, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki – „Czwartki Lekkoatletyczne”. Sekcja, pod kierownictwem Andrzeja Stępnia, od początku tego projektu z powodzeniem organizuje razem z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zawody dla dzieci do lat 12. Młodzież gdyńskich szkół podstawowych z sukcesami startuje w finałach tych zawodów w Warszawie.

W klasyfikacji generalnej „Czwartków Lekkoatletycznych” w 2005 roku województwo pomorskie zajęło czwarte miejsce w Polsce a Miasto Gdynia w latach 2005-2006 siódme miejsce, w 2007 pierwsze miejsce. Indywidualnie: Syntia Ellward trzecie miejsce w biegu na 600 m w 2006 r., Szymon Rudek trzecie miejsce w skoku wzwyż, w 2011 r., Julia Stańczyk drugie miejsce w 2012 i trzecie miejsce w biegu na 60 m w 2013 roku.

Zarząd Klubu w 2005 r. powołał przy Sekcji grupę Masters. Najbardziej znaczącym
zawodnikiem tej grupy był maratończyk Antoni Cichończuk, który w latach 2005 – 2015
zdobył 61 tytułów i rekordów Polski. Jego osiągnięcia to m.in.: tytuł mistrz świata w WMA Riccione 2007 i Lahti 2009, zwycięstwo w kategorii wiekowej – Nowy Jork 2008 i Berlin 2009, mistrzostwo Europy w EMA, Poznań 2006 i Ljubljana 2008, wyróżnienie „Filipidesa”
– biegacz Roku w Polsce, wygrana w kat. open I Igrzysk (EMG) Malmoe 2008, Sportowiec Roku w Gdyni 2007, 2008, 2009 r. wyróżnienie Medalem PKOL oraz Odznaką PZLA, mistrzostwo świata WMA, Lyon 2015 r. i kolejny rekord Polski 3.01.09.

Osiągnięcia Sekcji Lekkiej Atletyki od 2009 roku :

2009

  • Marcin Chabowski – podopieczny trenera Zbigniewa Rolbieckiego: Mistrzostwa
    Polski Seniorów w Bydgoszczy II miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami i V miejsce w biegu na 5000 m.;
  • Drużynowe Mistrzostwa Europy w Leiri (Portugalia) – bieg na 5000 m X miejsce,
    Dominik Zieliński – Mistrzostwa Polski Seniorów w Bydgoszczy III miejsce
    w pchnięciu kulą.

2010

  • Marcin Chabowski – Mistrzostwa Polski Seniorów w Bielsko Białej – bieg na 5000 m IV miejsce, Mistrzostwa Polski w Biegu na 10 km – I miejsce, Mistrzostwa Europy Seniorów w Barcelonie (Hiszpania) – bieg na 10000 m XI miejsce,
  • Dominik Zieliński – Mistrzostwa Polski Seniorów – III miejsce w pchnięciu kulą;
  • Aleksandra Niewiadomska – Mistrzostwa Polski Młodzików w Toruniu: skok wzwyż V miejsce.

2011

  • Marcin Chabowski – Mistrzostwa Polski w Półmaratonie – I miejsce,
  • Aleksandra Niewiadomska – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Spale: skok wzwyż VI miejsce,
  • Magdalena Dias – Mistrzostwa Polski Młodzików w Kielcach: 1000 m XV miejsce.

2012

  • Magdalena Dias: Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach: 1000 m VII miejsce.

2013

  • Syntia Ellward – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy: 400 m IX miejsce i 800m VI miejsce,
  • Przemysław Słowikowski – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – 100 m V miejsce, 200 m VII miejsce, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Tampere (Finlandia) – II miejsce w sztafecie 4×100 m, Mistrzostwa Polski Seniorów Toruń: 100 m XI miejsce, 200 m IX miejsce,
  • Magdalena Dias – Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegach Przełajowychw Kwidzynie IV miejsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi: 3000 m IV miejsce,
  • Szymon Rudek – Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu: skok wzwyż I miejsce,
  • Mateusz Sprengel – Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu: skok o tyczce II miejsce,
  • Zuzanna Nowicka – Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu: skok w dal XIV miejsce.
  • Szymon Rudek, II miejsce, Halowe Mistrzostwa Polski

2014

  • Syntia Ellward – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Inowrocławiu: 800 m II miejsce, Mistrzostwa Polski Seniorów w Szczecinie 800 m X miejsce,
  • Przemysław Słowikowski – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Sopocie: 60 m V miejsce, 200 m III miejsce,
  • Magdalena Dias – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu: 3000 m IV miejsce,
  • Szymon Rudek – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Spale: skok wzwyż II miejsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu: skok wzwyż VII miejsce,
  • Mateusz Sprengel – Mistrzostwa Polski Młodzików w Zielonej Górze: skok o tyczce III miejsce,
  • Laura Chalecka – Mistrzostwa Polski Młodzików w Zielonej Górze: 100 m VIII miejsce,
  • Zuzanna Nowicka – Mistrzostwa Polski Młodzików w Zielonej Górze: skok w dal X miejsce,
  • Agata Grożyńska – Mistrzostwa Polski Młodzików w Zielonej Górze: skok o tyczce IV miejsce.

2015

  • Przemysław Słowikowski – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu: 60 mIV miejsce; Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Białymstoku: 100 m I miejsce, 200 m II miejsce, Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie: 100 m I miejsce, Drużynowe Mistrzostwa Europy Czeboksary (Rosja) 100 m VIII miejsce, 4×100 m V miejsce,
  • Syntia Ellward – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu: 800 m III miejsce, Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze (Czechy) 800 m 18 miejsce, World Relay: Nassau (Bahamy) 4×800 m II miejsce, Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie 800 m III miejsce, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Białymstoku 800 m II miejsce, 1500 m II miejsce,
  • Marcin Grudka – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Białymstoku: 110 m ppł. IV miejsce, Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie: 110 m ppł X miejsce,
  • Magdalena Dias – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu: 3000 m VII miejsce, Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegach Przełajowych w Iławie: II miejsce, Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej: 3000 m IV miejsce, 5000 m IV miejsce,
  • Szymon Rudek – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Toruniu: skok wzwyż VII miejsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi: skok wzwyż II miejsce,
  • Mateusz Sprengel – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Toruniu: skok o tyczce X miejsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi: skok o tyczce IV miejsce,
  • Mateusz Niźnik – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi: skok o tyczce V miejsce,
  • Laura Chalecka – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Toruniu: 200 m VI miejsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi: 100 m XVII miejsce, 200 m X miejsce,
  • Zuzanna Nowicka – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi: skok w dal IX miejsce,
  • Agata Grożyńska – Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu: skok o tyczce III miejsce.

2016

  • Szymon Rudek – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale: skok wzwyż III miejsce,
  • Mateusz Sprengel – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Spale: skok o tyczce I miejsce,
  • Agata Grożyńska – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Spale: skok o tyczce IV miejsce,
  • Zuzanna Nowicka – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Spale: skok w dal IV miejsce,
  • Mateusz Niźnik – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale: skok o tyczce IX miejsce,
  • Magdalena Dias – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale: 3000 m II miejsce.

Olimpijczycy sekcji:

INDYWIDUALNE REKORDY SEKCJI LEKKIEJ ATLETYKI KLUBU

  • 100 m
  • 200 m
  • 400 m
  • 800 m
  • 1000 m
  • 1500 m
  • 3000 m
  • 5000 m
  • 10000 m
  • Półmaraton
  • Maraton
  • 3000 m
  • 110 m pł
  • 400 m pł
  • Wzwyż
  • Tyczka
  • W dal
  • Trójskok
  • Kula
  • Dysk
  • Młot
  • Oszczep
  • 10-bój
  • Chód 10 km
  • Chód 20 km
  • Chód 50 km

WYNIKI SPORTOWE LEKKOATLETÓW KLUBU w 2021 r

  • 20-21.02.2021 r Toruń 65 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski
  • Treder Szymon 60m ppłotki XIII miejsce czas 9,05 s
  • 20-22.07.2018 r. Lublin 94 Mistrzostwa Polski Seniorów
  • Łukowicz Jakub 100 m 12,75 s rek. życiowy
  • Łukowicz Jakub skok w dal 541 cm rek. życiowy
  • Filipska Zuzanna 100 m 13,27 s
  • Grożyńska Pola 100 m 14,53 s rek. życiowy
  • Grelewicz Katarzyna 100 m 14,10 s
  • Żendarska Kinga 100 m 15,17 s rek. życiowy
  • Filipska Zuzanna 200 m 27,04 s
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce 290 cm rek. życiowy
  • Grożyńska Pola skok o tyczce 270 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce 260 cm
  • 15.05.2021 r. Pelplin Mityng Kwalifikacyjny U18, U20.
  • Kerschnik Oskar 100 m fin. 11,88 s rek. życiowy
  • Kerschnik Oskar 100 m el. 11,97 s
  • Łukowicz Jakub 100m el. 12,82 s
  • Łukowicz Jakub skok w dal 519 cm
  • Schodowska Klaudia 100 m 15,96 s
  • Żendarska Kinga 100 m 15,13 s rek. życiowy
  • Beyer-Wróblewska,Grelewicz,Żendarska, Grożyńska 4×100 m 58,59 s
  • Schodowska Klaudia skok w dal 405 cm
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce 300 cm rek. życiowy
  • Ogiegło Pola skok o tyczce 300 cm rek. życiowy
  • Grożyńska Pola skok o tyczce 280 cm rek. życiowy
  • Beyer- Wróblewska Emilia skok o tyczce 260 cm rek. życiowy
  • 23.05.2021 r. Słupsk Mistrzostwa Okręgu U18, U20.
  • Maciejewski Kacper skok o tyczce 410 cm
  • Ogiegło Pola skok o tyczce 300 cm rek. życiowy
  • Skubisz Julia skok o tyczce 260 cm
  • Puzio Paulina skok o tyczce 240 cm
  • 29.05.2021 r. Gdańsk Mityng Kwalifikacyjny U18, U20.
  • Żendarska Kinga 100 m 15,06 s rek. żyć.
  • Przybyła Agnieszka 100 m 15,11 s
  • Wasilewska Maja 100 m 15,13 s
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce 300 cm rek. życiowy
  • Ogiegło Pola skok o tyczce 280 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce 260 cm rek. życiowy
  • Schodowska Klaudia skok w dal 406 cm rek. życiowy
  • 12.06.2021 r. Gdańsk Mityng Kwalifikacyjny U18,U20.
  • Maciejewski Kacper skok o tyczce 405 cm
  • Łukowicz Jakub skok w dal 511 cm
  • Przybyła Agnieszka 100 m 14,95 s rek. żyć.
  • Wasilewska Maja 100 m 15,06 s rek. żyć.
  • Żendarska Kinga 100 m 15,25 s
  • Ogiegło Pola skok o tyczce 295 cm
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce 285 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce 275 cm rek. życiowy
  • Grożyńska Pola skok o tyczce 265 cm
  • 19.06.2021 r. Gdańsk Mityng Kwalifikacyjny U18,U20.
  • Maciejewski Kacper skok o tyczce 405 cm
  • Łukowicz Jakub skok w dal 509 cm
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce 295 cm
  • Skubisz Julia skok o tyczce 275 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce 275 cm
  • 8.02-04.07.20212 r. Lublin 75 PZLA Mistrzostwa Polski U20.
  • Ogiegło Pola skok o tyczce XIII 310 cm rek. życiowy
  • Skubisz Julia skok o tyczce NM
  • Maciejewski Kacper skok o tyczce el. 390 cm
  • Maciejewski Kacper skok o tyczce fin. 390 cm
  • 29.08.2021 r. Mistrzostwa Okręgu Młodzików U16.
  • Łukowicz Jakub 100 m 13,20 s
  • Przybyła Agnieszka 100m el. 15,17 s
  • Przybyła Agnieszka 100 m fin. VI 14,82 s rek. żyć.
  • Wasilewska Maja 100 m el. 15,25 s
  • Ogiegło Pola skok o tyczce 305 cm pk
  • Skubisz Julia skok o tyczce 240 cm pk
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce I 290 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce II 270 cm
  • Przybyła Agnieszka skok o tyczce V 220 cm rek. żyć.
  • 12.09.2021 r. Gdańsk Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U 16.
  • Żendarska Kinga 100 m el. 15,11 s
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce III 305 cm rek. żyć.
  • Grożyńska Pola skok o tyczce VI 260 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce VII 260 cm
  • Beyer-Wróblewska, Grelewicz, Żendarska, Grożyńska 4×100 m VII 58,11 s
  • 25-26.09.2021 r. Karpacz PZLA Mistrzostwa Polski Młodzików U16.
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce VII 320 cm rek. żyć.
  • Grożyńska Pola skok o tyczce XVI 260 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce XIX 260 cm
  • 02.10.2021 r. Gdynia XXV Festiwal Skoku o tyczce im. Walentego Weimana
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce 310 cm
  • Skubisz Julia skok o tyczce 300 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce 290 cm
  • Grożyńska Pola skok o tyczce 270 cm
  • Wasilewska Maja skok o tyczce 220 cm
  • 20-23.05.2022 r. Bielsko Biała Akademickie Mistrzostwa Polski .
  • Filipska Zuzanna 200 m 27,10 s
  • Filipska Zuzanna 4×100 m VIII 49,25 s
  • Kollar Alesandro skok o tyczce NM
  • 25.08.2021 r. Gdańsk Monika Pyrek Tour.
  • Ogiegło Pola skok o tyczce VII 300 cm
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce VIII 270 cm
  • Beyer-Wróblewska Emilia skok o tyczce IX 260 cm
  • 19.09.2021 r.Sopot Skok o tyczce w barwach jesieni z Anną Rogowską.
  • Grelewicz Katarzyna skok o tyczce V 296 cm
  • Ogiegło Pola skok o tyczce VII 296 cm
  • Skubisz Julia skok o tyczce IX 276 cm

Deklaracja Członkowska
Wpłat składek należy dokonywać na konto KLUBU
(do 10 każdego miesiąca): BANK PEKAO S.A.:
88 1240 5354 1111 0010 5050 0726

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z terenu Gdyni w lekkiej atletyce” jest współfinansowane ze środków Miasta Gdynia.

Skip to content